Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

October 12, 2019

 

   

     XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla młodzieży). Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z apelem Fatimskim z racji 13 dnia miesiąca.

 2. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy was na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 18.00. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki.

 3. W środę16 października przypada wspomnienie św. Gerarda, patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi. Gerard urodził się na południu Włoch. Od dziecka pragnął całkowicie oddać się Bogu. W roku 1749 misje w jego miejscowości prowadzili redemptoryści. Gerard odkrył, że to jest droga dla niego. Pomimo odmowy przyjęcia, nalegał: „Dajcie mi okazję spróbować”. Gerard całkowicie rozmiłował się w tej formie życia, którą prowadzili redemptoryści. Ojcowie chętnie zabierali go na misje, gdyż potrafił jak nikt inny przygotować ludzi do spowiedzi. Jego życiu towarzyszyły liczne cuda. Dzieją się i dzisiaj.

 4. Jutro, w poniedziałek, 14 października, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany dniem nauczyciela. Wszyscy, młodsi i starsi, nosimy w sobie ślad pracy naszych nauczycieli.  W tym dniu dziękujemy nauczycielom, którzy z zaangażowaniem serca wypełniają swoje powołanie. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

 5. W najbliższy piątek, 18 października przypada święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Pracownikom Służby Zdrowia dziękujemy za ich ofiarną służbę i życzymy, aby w życiu zawodowym znajdowali Bożą radość z pełnionego powołania i spotykali się z życzliwością.

 6. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione  można składać od przyszłej niedzieli w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny i z tej okazji składka będzie przeznaczona na Misyjne Dzieło Kościoła.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 8. Zapraszamy do czytania czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej  na nowy tydzień

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów