Mocni w wierze, radośni nadzieją, rozpaleni miłością, płonący gorliwością, świadomi własnej słabości, wytrwali w modlitwie, redemptoryści, jako mężowie apostolscy i prawdziwi uczniowie św. Alfonsa, idąc radośnie za Chrystusem Zbawicielem, uczestniczą w Jego misterium i głoszą je przez ewangeliczną prostotę życia i przepowiadania, a także przez wyrzeczenie się samych siebie i przez gotowość podjęcia wszelkiego trudu, aby nieść ludziom Obfite Odkupienie. (Konstytucja 20 CSsR)

Redemptoryści w Szczecinie

o. Ludwik Obal CSsR
przełożony wspólnoty i proboszcz
o. Krzysztof Szczygło CSsR, pomoc w duszpasterstwie
o. Stanisław Odroniec CSsR pomoc w duszpasterstwie
o. Mieczysław Witalis CSsR spowiednik
o.Stanisław Kiełbasa CSsR dyrektor ds. misji i rekolekcji
Rozwiń

MISJE I REKOLEKCJE

Prowadzimy jako Redemptoryści misje parafialne i rekolekcje różnego typu (parafialne, rodzinne, powołaniowe, intronizacyjne NSPJ, peregrynacyjne obrazu Jezusa Miłosiernego i obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, założenia i odnowy nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zamknięte w domach rekolekcyjnych). 

W SZCZECINIE ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE DYREKTOR MISJI I REKOLEKCJI

O. STANISŁAW KIEŁBASA CSsR.

Adres mailowy: stanired@wp.pl

Kontakt telefoniczny: 696410734

Adres korespondencyjny: ul. Popiełuszki 10a 71-214 Szczecin (Pogodno)

REDEMPTORYŚCI

          Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), założone przez świętego Alfonsa, jest kleryckim, zakonnym instytutem misyjnym różnych obrządków, na prawie papieskim i z przywilejem egzempcji, którego celem jest:

„Iść za przykładem Zbawiciela Jezusa Chrystusa głosząc słowo Boże ubogim,

tak, jak On to o sobie powiedział: Posłał Mnie głosić Ewangelię ubogim” (por. Łk 4,18; Iz 61,1).

            W ten sposób Zgromadzenie uczestniczy w posłannictwie Kościoła, który, będąc powszechnym sakramentem zbawienia, z natury swej jest misyjny. Czyni to głosząc z misyjnym zapałem Ewangelię i wychodząc naprzeciw naglącym potrzebom duszpasterskim ludzi najbardziej opuszczonych, a przede wszystkim ubogich.

      Zgromadzenie zaś idzie za przykładem Chrystusa przez życie apostolskie, które łączy równocześnie życie szczególnie Bogu oddane i misyjne dzieło redemptorystów.

Więcej informacji o zgromadzeniu można znaleźć na stronie: www.redemptor.pl

© 2017 Redemptoryści Szczecin

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now