February 16, 2020

February 9, 2020

February 2, 2020

January 25, 2020

January 19, 2020

December 21, 2019

December 15, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

I NIEDZIELA ADWENTU

December 2, 2018

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Rozpoczyna się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku będą słowa: „W mocy Bożego Ducha”

  2. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Msze Święte Roratnie, które będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 18.30, a w sobotę o 7.00.

  3. W sobotę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne redemptorystów. W tym dniu zapraszamy na dodatkową Mszę św. w Godzinie Łaski  o godz. 12.00

  4. Grupa św. Gerarda wraz z Caritasem naszej parafii przygotowuje drzewko Św. Gerarda. Zachęcamy do zabierania zawieszonych na nim serduszek. Na każdym zapisano konkretną ludzką potrzebę, którą możemy zaspokoić. Przygotowane paczki prosimy przynosić do zakrystii lub do klasztoru do 19 grudnia. „Paczki dla Maluszka”, które zrobimy, trafią do dzieci z naszej parafii.

  5. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 8.30 zostały pobłogosławione opłatki na nasze stoły wigilijne, które możemy nabyć w zakrystii lub na furcie klasztornej. Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi dla nas o. Stanisław Janiga.

  6. Caritas naszej parafii rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.

  7. Na którym obrazie Matka Boża jest w ciąży? Kto to jest św. Anna Samotrzecia? Na takie i inne pytania odpowie w ramach prelekcji „Matka Boska w sztuce” w środę 5 grudnia o godzinie 19.15 w sali parafialnej historyk sztuki prof. Barbara Ochendowska-Grzelak. Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz ciekawych zdjęć. Na spotkanie zaprasza Grupa Inteligencji Katolickiej Św. Alfonsa Liguorii.

  8. W piątek odwiedziny chorych z komunią świętą w godzinach porannych.

  9. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie po każdej Mszy św. W sprawozdaniu możemy przeczytać, że w mijającym roku Kościół w Polsce przekazał dla Kościoła za wschodnią granicą ponad 2,3 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na budowę świątyń, sal duszpasterskich oraz działalność charytatywną i duszpasterską.  

  10. Polecamy wam prasę katolicką, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów