Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

III NIEDZIELA ADWENTU

December 14, 2018

 

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. W liturgii zamiast fioletu pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru nawiązuje do koloru nieba o wschodzie słońca i mówi że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko.

 2. Zapraszamy dziś na godzinną Adorację Uwielbienia po Mszy św. wieczornej prowadzoną przez muzyków i młodzież  ze Szczecina.

 3. Od jutra (17 grudnia) wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi.

 4. Zapraszamy wszystkich na Msze Święte Roratnie, które są w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 7.00.

 5. Caritas organizuje dziś zbiórkę do puszek na ubogich naszej parafii a także rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.

 6. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej są opłatki na stół wigilijny.

 7. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe.

 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn do pomocy przy obsadzaniu choinek i montażu szopki. Z tej racji nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek 21 grudnia odwiedzimy chorych od godziny 900. Chorych nieobjętych comiesięczną posługą, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.  prosimy zgłaszać w zakrystii.

 10. Przypominamy o przynoszeniu  do zakrystii lub kancelarii parafialnej przygotowanych paczek z drzewka św. Gerarda, najpóźniej do 19 grudnia.

 11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów