February 16, 2020

February 9, 2020

February 2, 2020

January 25, 2020

January 19, 2020

December 21, 2019

December 15, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

January 12, 2019

 

 

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła.

  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które wiąże się z Bożym Narodzeniem.

  3. W wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Gerarda , a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00

  4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.

  5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  6. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. NIEDZIELA: dziś dokończenie ul. Kleeberga 11a - 34 PONIEDZIAŁEK:cała ul. Jerzego Popiełuszki. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kapłana, odbędzie się kolęda uzupełniająca we wtorek 15 stycznia. Adresy można zgłaszać telefonicznie bądź w zakrystii i na furcie.

  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów