Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

VIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

March 2, 2019

 

      

VIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

03.03.2019 r.

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 52. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Tegoroczne hasło brzmi: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Nie trzeba nikogo przekonywać, że problem dotyka również ludzi młodych. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, czyli za ich trzeźwe myślenie, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach. Wszystkich prosimy o modlitwę o trzeźwość, a także aktywizację środowisk troszczących się o wychowanie dzieci i młodzieży w trzeźwości.

  2. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00, 11.00, 17.00, 18.30. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Taca w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła. W Środę Popielcową nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  3. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. W niedziele o godz. 17.30 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Wielki post zachęca nas do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

  4. W środę o godz. 19.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania do sali parafialnej.

  5. Zapraszamy do czytania czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów