Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

June 15, 2019

 

  

  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019

 

 

 

1. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia ludzie wierzący wychodzą na ulice, by pokazać wszystkim Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Odkupiciela człowieka. Trzeba, abyśmy w tym dniu zgromadzili się możliwie wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, przybyły w strojach pierwszokomunijnych.  Msze święte w tym dniu: 8.30, 10.00 i 18.30. Centralna Msza św. odbędzie się w kościele o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja ulicami: Hubala, Kleeberga, Walentynowicz, Grota – Roweckiego. Zakończenie procesji przed wejściem do kościoła. Prosimy was o udekorowanie okien obrazami,  specjalnymi banerami i emblematami. Wzory emblematów można zobaczyć przy wyjściu z kościoła. Organizujemy też konkurs na najpiękniej udekorowane okno. Zdjęcia do konkursu prosimy przesyłać na adres ludwik.obal@gmail.com. Prosimy was o zaangażowanie się w tej sprawie. Niech nie zabraknie również chętnych do niesienia sztandarów, figur i obrazów w procesji. Naszą liczną obecnością i zaangażowaniem wyrażamy również naszą wiarę. Dzieci  zapraszamy do sypania kwiatów. Próba dla dzieci odbędzie się w środę o godz. 17.30.

2. Ołtarze w tym roku przygotowują:

  • 1 ołtarz – Żywy Różaniec (ul. Kleeberga),

  • 2 ołtarz – Grupa Przyjaciół św. Gerarda i Rodzice Bielanek i Ministrantów (ul. Anny Walentynowicz),

  • 3 ołtarz – Domowy Kościół (ul. Hubala),

  • 4 ołtarz – Dzieci Pierwszokomunijne

3. Od piątku w oktawie Bożego Ciała  procesją o godz. 18.00 – będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Koniec roku szkolnego zachęca do stanięcia przed Bogiem z dziękczynieniem. Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny dla dzieci w przyszłą niedzielę, 23 czerwca o godz. 11.30.

5. Zbliża się czas zmian personalnych we wspólnocie redemptorystów pracujących w Szczecinie. W najbliższym czasie  opuszczą Szczecin powołani do nowych zadań O. Antoni Hebda i O. Stanisław Janiga. Dziękujemy im za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

6. Dziś parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na ubogich naszej parafii.

7. Polecamy katolickie czasopisma, a szczególnie: Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów