Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

June 22, 2019

 

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się o godz. 18.00. Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

  2. Jutro w poniedziałek, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  3. W najbliższy czwartek, 27 czerwca, obchodzimy uroczystość ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. W czwartek zapraszamy też ma Msza św. o godz. 16.00 starszych, chorych i podopiecznych Caritas. Po mszy tradycyjnie spotkanie przy herbatce i kawie.

  4. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów) – odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna (wraz z nabożeństwem czerwcowym). W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można zyskać odpust zupełny posługując się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego.

  6. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca będzie ostatnia niedzielna Msza św. o godz. 13.00. W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30.

  7. Przed kościołem zbierane są podpisy pod projektem nowelizacji Kodeksu karnego zmierzającego do ochrony dzieci przed demoralizacją. Osoby chcące poprzeć ten projekt muszą podać swój numer pesel. Dziękujemy rodzinom, które zaangażowały się w zbieranie podpisów.

  8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga prosi, aby w niedzielę, 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, będzie to forma ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Rycerza Niepokalanej i dwumiesięcznika ”Miłujcie się” .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyszukaj wg tagów